وقتی که دامنه سایت انتخاب شد،نوبت به آن میرسد که با توجه به کسب و کار خود،بررسی نمائید قرار است در سایت،چه امکانات و قابلیت هایی نمایش داده شود.

 برنامه نویسی امکانات اضافه برای سایت در کرمانشاه

در این مرحله باید چندین کار را انجام دهید

  1. کار خود را کاملا بررسی کنید یعنی فرض بگیریم که یک شرکت هستید،باید بررسی کنید که مشتریان شما و افراد در سایت که وارد میشوند،قرار است چه توضیحات و چه امکاناتی را مشاهده کنند،پس ابتدا همه چیز را بر روی کاغذ بنویسید اینکه مثلا صفحه بنام درباره ما ، صفحه ای برای نمایش اطلاعات و تاریخچه ، صفحه ای برای نمایش نمونه کارها و تولیدات و .... را تعیین کنید.
  2. باید تعیین کنید که شکل کلی یا وایر فریم wireframe را بر روی کاغذ بکشید،برای اینکه بهتر متوجه شوید،1- یک کاغذ سفید و یک مداد یا خودکار را تهیه کنید،2- حال از بالای صفحه یک مستطیل باریک بکشید،در سمت راست آن بنویسید صفحه اصلی،تماس با ما،درباره ما ( این گزینه ها همان صفحات اصلی سایت شما هستند ) حال در سمت چپ همان مستطیل بنویسید لوگو یا آیکون تلگرام یا شماره تماس شما.3- اکنون در پایین مستطیل اول ، یک مستطیل با ارتفاع بیشتر بکشید که بزرگتر نیز باشد و درون آن بنویسید اسلایدر ( همان عکس بزرگ و زیبایی است که در زمان ورود به سایت ها مشاهده میکنید و بعد از چند ثانیه عوض شده و تصویر دیگری ظاهر میشود ).4- اکنون در پایین مستطیل که نام آنرا اسلایدر گذاشتیم،یک مستطیل دیگر یا نه ، سه مربع هم اندازه در کنار هم بکشید و درون هر کدام موضوعی که در خصوص شرکت یا کار شما میباشد را بنویسید مثلا کاتالوگ محصولات ، دانلود رزومه و ...
  3. با توجه به توضیح گفته شده در بالا براحتی بر روی کاغذ میتوانید شمای کلی یا یک نمایش نسبی از سایت و نیازهای خود را مشخص کنید تا تیم طراحی گروه مانی در کرمانشاه براحتی با ایده و ذهنیت شما آشنا شده و بتوانید هر چه سریعتر نسبت به طراحی گرافیکی اقدام نماید.
  4. در خصوص رنگ و حس و حال سایت نیز باید بررسی کنید که تمایل دارید رنگ هایی که در سایت دیده میشود چه طیف هایی داشته باشند.بسیاری از مشتریان ما تمایل دارند که رنگ های سایت را با رنگ های درون کاتالوگ یا کارت ویزیت خود ست یا هماهنگ کنند اما این موضوع همیشه مطلق نیست و خیلی اوقات میتوانیم بر خلاف این کار جلو رفته و طیفه و رنگ های سایت را متفاوت طراحی کنیم.بدانید که هر شغل و کاری ، دارای رنگهای منحصر به فرد خود میباشد،مثلا سایت های درمانی و پزشکی طیف های آبی و سبز ، کارخانه ها مشکلی و نقره ای و سفید و یک رنگ مکمل دیگر میباشد.فروشگاه های اینترنتی نیز دارای رنگهای سفید ، نوک مدادی ، قرمز ، سبز و آبی گاها هستند.پس بهتر است که در این مورد نیز بررسی نموده و به نتیجه ای برسید اما اگر به نتیجه نرسیدید و طراحی شما انجام و آنلاین داده شد و رنگ ها جذاب نبود ، جای نگرانی نیست چرا که طراح سایت در کرمانشاه ( گروه مانی ) بصورت رایگان این رنگ بندی ها را تغییر میدهد تا به سایت طراحی شده در کرمانشاه به نتیجه مطلوب برسد.
  5. اگر ایده و یا شناخت کافی نداشتید ، جای نگرانی نیست،میتوانید با مشاهده دیگر سایت های خارجی و ایرانی و سایت هایی که در زمینه کاری شما تقریبا فعالیت میکنند،این ایده ها را بدست بیاورید و با ترکیب امکانات و قابلیت ها و رنگ ها به گزینه مورد نظر خود در یک صفحه برسید.
  6. اگر این مطلب را مطالعه نموده و به نتیجه نرسیده اید،نگران نباشید،با اطلاعاتی که به ما میدهد،یک طرح گرافیکی و مطلوب را برای شما بصورت رایگان ، بعد از عقد قرارداد طراحی میکنیم و براحتی میتوانید به جمع بندی موارد بپردازید،چرا که ما میدانیم بسیاری از افراد گرافیست نبوده و ممکن است این مرحله را به تنهایی نتوانند انجام دهند.